GLAJENJE GUBIC S HIALURONSKO KISLINO

S staranjem koža izgublja hialuronsko kislino, ki je odgovorna za vlaženje kože. Hialuronska kislina absorbira vlago in skrbi, da je koža dobro hidrirana, kar ji daje mladosten videz. Koža zato postaja suha, zmanjša se volumen tkiva in začnejo se pojavljati gube.

Polnilo v obliki mehkega gela, vam z zelo tanko iglo apliciramo pod kožo. Za različne dele obraza, uporabljamo različne gostote polnil. Tako zgladimo srednje globoke do globoke gubice, ki so posledica staranja in dodamo polnost na predelih, kjer izgubljamo maščobo.

Katere gube lahko gladimo na ta način?
gube med obrvmi, smejalne gube ob zunanjem očesnem kotu, nazolabialne gube, “marionetne” gube od ust proti bradi.
Rezultati trajajo glede na vrsto uporabe polnila od 15-24 mesecev. V tem času se polnila razgradijo.
Polnila se uporabljajo tudi za oblikovanje ustnic- povrnejo polnost ustnic, oblikujejo rob ostnic, odstranijo povešenost ustnih kotov.

Gube med obrvmi in smejalne gube gladimo z uporabo medicinskega izdelka podjetja Allergan (botulinum toksin). Pri estetskih posegih se uporablja izredno majhna količina tega toksina.
Z njim začasno oslabimo krčenje mišic, izrazne gube pa se sprostijo. Rezultat je bolj spočit in svež videz obraza. Učinek pojenja v 4-6 mesecih.

Ker pri polnilih ne gre za kirurški poseg, je čas okrevanja zelo kratek. Po terapiji se lahko okoli mest injiciranja občuti rahla občutljivost, nabreklost ali manjše podpludbe.
Do dva tedna se je treba izogibati soncu in savnam, ter težjim športnim aktivnostim.
Pri delu uporabljamo izdelke za medicinsko estetiko- polnila podjetja Allergan.

Vaš videz pa bo osvežen, sijoč, sproščen, kar bodo verjetno opazili tudi drugi, ne bodo pa ugotovili razloga za to.

Zobni laser

Zobni laser BIOLASE iPLUS tudi za dolenjske in posavske paciente (Novo mesto, Šmarjeta, Šmarješke toplice, Šentjernej, Kostanjevica na Krki, Krško in Brežice), vabljeni pa ste seveda tudi pacienti iz drugih slovenskih krajev.

Kakšne so prednosti zdravljenja zob z zobnim laserjem pred navadnimi vrtalniki s svedri?

– z laserjem seveda ni vrtanja
– poseg je skoraj brez bolečin
– manj invazivni posegi
– minimalna izguba zobnega tkiva
– bolj učinkovito zdravljenje koreninskih kanalov
– hitrejše zdravljenje herpesov in aft
– primeren je za paciente vseh starosti, še posebej pa otroke

Prihranite vašemu otroku neprijetno izkušnjo pri zobozdravniku!

Privoščite sebi in svojim zobem le najboljše v naši zasebni ordinaciji Nadja Judež, dr.dent.med

ZOBNI LASER ZA TRDA IN MEHKA TKIVA

V veliko veselje mi je, da vam lahko predstavim novost v naši zobni ordinaciji. To je visokovalovni zobni laser Biolase iPlus (ErCr3+:YSSG), 2780 nm.
Manj kot 5% zobnih ordinacij v Sloveniji ima visokovalovni laser. Skoraj vsaka ordinacija pa ima t.i. nizkovalovni laser za delo v mehkih tkivih. Je pa bistveno manj učinkovit in z njim ne moremo opraviti toliko posegov kot z visokovalovnim laserjem.
Laserska svetloba ima v zobozdravstvu zelo širok razpon delovanja in uporabe. Z energijo laserskega žarka, delujemo specifično in selektivno le na točno določena obzobna ali zobna tkiva, medtem ko ostala tkiva v neposredni okolici ostanejo povsem nepoškodovana. To nam omogoča, da smo pri delu izjemno natančni, poleg tega pa je poseg brez bolečin oz. z minimalnim čutenjem bolečine.

Prednosti posegov z visokovalovnim laserjem so:
– ni bolečine, oz. zelo malo, anestezija ni potrebna
– ni nadležnega zvoka vrtanja, ni vibracij
– posegi so manj invazivni (odstranimo samo bolno tkivo, zdravega ne odstrani – velika selektivnost posega in s tem minimalna izguba zobnega tkiva)
– deluje protivnetno in sterilizira področje, kjer deluje
– rane se hitreje celijo, manj je okužb
– šivanje ni potrebno

Torej, glavna prednost laserskega zdravljenja je manj nelagodja in pooperativne bolečine kot klasični načini zdravljenja. Laser s svojim delovanjem odlično zaustavlja krvavitev in sočasno desenzibilizira živčne končiče, ter na celice in tkiva deluje biostimulativno, zato je celjenje po posegih hitrejše in lažje.

Posegi, pri katerih ima laser zelo pomembno vlogo in z zgoraj naštetimi prednostmi so:

-ZALIVKE
.Odstranimo zgolj karies, zdrava zobna substanca pa se ohrani
.v primeru globokega kariesa, laser deluje razkužilno in manjkrat pride do vnetja živca
.kompozitne (bele) zalivke so trajnejše, ker z laserjem naredimo še dodatno mikroskopsko
retencijo, na katero se potem lepi zalivka.

-ZALIVANJE OZ. ZAŠČITA FISUR IN JAMIC NA KOČNIKIH PRI OTROCIH

-SKELENJE ZOBNIH VRATOV

-ZDRAVLJENJE KORENINSKIH KANALOV
Bolj učinkovito razkuževanje koreninskih kanalov v primerjavi s klasično mehansko in
kemično obdelavo kanalov. Laserski žarek uniči bakterije na nedostopnih mestih in uspešnost zdravljenja je večja.

-TEŽAVE PRI IZRAŠČANJU MODROSTNIKOV, VNETJE OB MODROSTNIKIH
Žepek ob modrostniku odstranimo in s tem omogočimo lažje čiščenje

-PARODONTALNO-KIRURŠKI POSEGI
.estetsko preoblikovanje dlesni
.odstranitev prekomerno izrasle dlesni

-ZDRAVLJENJE PARODONTALNE BOLEZNI
Laserski žarek odstrani nečistoče v žepkih pod dlesnijo in obdela površine korenine, da postane ravno prav gladka, da se dlesen lahko priraste nazaj na zob. Vneto obzobno tkivo se tako odstrani, pride do regeneracije dlesni in kosti. Lokalni imunski sistem je stimuliran. Nujno pa je sodelovanje pacienta, da skrbi za dobro ustno higieno in redno odstranjevanje mehkih oblog doma.

-ZDRAVLJENJE HERPESOV IN AFT
Skrajša se potek bolezni, ni bolečine.

Laser je primeren za vse starosti. Posebej za paciente, ki jih moti nadležen pisk turbine, vibracije svedra, injekcijske igle in trde, neobčutljive ustnice še nekaj ur po anasteziji.
Seveda je zelo primeren tudi za otroke, da jim prihranimo neprijetno izkušnjo z zobozdravnikom in navdušimo za nadaljnje obiske.

Slabost laserja pa je, da ne odstranjuje amalgamskih (sivih) zalivk, ker se laserska svetloba odbija od kovinskih materialov v ustih in je za odstranitev le teh potrebna uporaba klasičnega svedra. Tudi laser ima svoj zvok, vendar ni tako nadležen, kot zvok turbine pri delu s klasičnim svedrom.
Povdariti pa moram, da uporabo zobnega laserja pri zobozdravstvenih posegih ZZZS ne krije, ker je to nadstandard. Na zalost Zavod ne sledi novostim na zobozdravstvenem področju- tako je še vedno standard na “zadnjih” zobeh amalgamska zalivka, zdravljenje parodontalne bolezni pa domena specialistov oz. samoplačniško pri splošnih zobozdravnikih.

Z uporabo visokovalovnega laserja pri zobozdravstvenih posegih se tako nivo kvalitete zobozdravstvenega posega dvigne.
PRIVOŠČITE SEBI IN SVOJIM ZOBEM NAJBOLJŠE!

AFTE, AFTOZNI STOMATITIS

Boleče ranice, ki se lahko pojavljajo kjerkoli na ustni sluznici, imenujemo afte.
Sodijo med najpogostejša obolenja ustne sluznice, vzrok za nastanek pa je še vedno nepojasnjen. Praviloma so okroglaste oblike, prekrite z rumeno-belo membrano, obdane z rdečkastm robom. Praviloma so boleče.
Dokazano je, da imajo pri nastanku aft pomembno vlogo pomanjkanje železa in vitaminov, lahko pa tudi virusne in bakterijske okužbe. Dejavnik za nastanek je lahko tudi genetski, poškodbe (ugrizi), zdravila, stres, alergije,…
Kadar je vzrok genetski (40%) so oblike resnejše in se pojavijo že v otroštvu.
Zdravila, ki lahko vplivajo na nastanek aft so zdravila s katerimi zdravimo povišan tlak, revmatoidni artritis, angino pektoris in nekatera protibolečinska zdravila.
O aftah poročajo tudi v zvezi z motnjami delovanja žlez, fenilketonuriji, celiakiji, Chronovi bolezni in ulceroznem kolitisu.

OBLIKE: najpogostejše so majhne, 2-6mm velike afte. Pred pojavom razjedic bolnik čuti pekočo bolečino. Razjede so okroglaste, ovalne, boleče in pokrite z rumeno-belo membrano. Nikoli pa ni pred pojavom razjedic mehurčkaste predstopnje. Ulkusi se celijo 7-10 dni brez brazgotin. Pojavljajo se na sluznici ustnic, lični sluznici, redkeje na nebu in dlesni.
Redkejše so velike afte- hujša oblika, ki traja 3-6 tednov in lahko puščajo brazgotine. Najpogostejše so na ustnicah, lični sluznici in mehkem nebu.

Za zdravljenje aftoznega stomatitisa uporabljamo sredstva z antibiotiki, anestetiki ali topikalne steroide. Svetujemo izpiranje ust z 0,2% klorheksidinom.

Samoplačniško

V primeru, ko se odločite za kakovostnejše zdravljenje od normativa, ki ga plača ZZZS ali v primeru, ko ne želite čakati čakalnih dob javnega zobozdravstva, vam kot našemu pacientu nudimo možnost samoplačniškega zdravljenja. Glede na to, da pacientov, ki se odločijo za samoplačniško zdravljenje ni tako veliko kot pacientov, ki se zdravijo preko zavarovalnice, je ob sorazmerno deljenem delovnem času, ki ga namenjamo samoplačniškemu zdravljenju, z zdravljenjem možno pričeti tako rekoč takoj, saj so naše kapacitete za samoplačniško zdravljenje na voljo skoraj vedno. Predlagamo vam, da nam pošljete povpraševanje po čakalnih dobah za zdravljenje vaših zob na naš kontaktni obrazec.

Zobozdravnik s koncesijo

V naši zobozdravstveni ambulanti izvajamo vse vrste zobozdravstvenih storitev, tudi s koncesijo po programu ZZZS. Lahko se zgodi, da se boste odločili določene storitve plačati preko zavarovalnice in spet druge, morda zaradi estetskih razlogov, samoplačniško. V vsakem primeru vam bom zobozdravnica Nadja Judež, najprej predstavila vse načine zdravljenja in vam svetovala najboljšo opcijo za vas. Veselim se vašega obiska in vas vabim, da mi pošljete vaše povpraševanje še danes.

ZDRAVJE SE PRIČNE V USTIH

Rezultati vedno novih raziskav kažejo, da ima ustno zdravje pomembno vlogo pri splošnem zdravju.
Skrb za čiste in drave zobe je tako zelo pomembna ker:
– pomaga pri obvladovanju sladkorne bolezni
(odnos med vnetjem obzobnih tkiv in sladkorno boleznijo je vzajemen – sladkorna bolezen lahko poslabša vnetje obzobnih tkiv, vnetje obzobnih tkiv pa lahko oteži obvladovanje sladkorne bolezni)
– vpliva na preprečevanje srčno-žilnih bolezni
(pri bolnikih z napredovanim vnetjem obzobnih tkiv je večje tveganje za srčni infarkt in možgansko kap)
– zmanjša verjetnost za prezgodnji porod
(pri napredovanem vnetju obzobnih tkiv je večje tveganje prezgodnjega poroda in nizke porodne teže novorojenčka)

Zakaj izbrati našo ordinacijo?

Zobozdravnica Nadja Judež, zobna asistentka Mira Kranjc in ustni higienik Filip Repovž, Vam nudimo vrhunske storitve s področja dentalne medicine. Naša ordinacija ima koncesijo za zobozdravstvo odraslih. Pri svojem delu uporabljamo najsodobnejše materiale in sodelujemo z najsodobnejšimi zobnoprotetičnimi laboratoriji. Se stalno izobražujemo in spremljamo novitete v zobozdravstvu.
Delamo v prijaznem okolju, smo prijazni in vedno nasmejani. Znamo prisluhniti vašim težavam in jih odpraviti v najkrajšem možnem času. Trudimo se, da so posegi brez bolečin in potekajo v čim bolj sproščenem vzdušju. Za paciente, ki se zobozdravnika oz. dela z klasičnim zobozdravniškim svedrom bojijo, je na voljo tudi laser za trda zobna tkiva, s kateri lahko odstranjujemo karies skoraj brez bolečine.
Glede samoplačniških terminov smo zelo prilagodljivi in poskušamo ustreči željam pacienta.

DIABETIČNI STOMATITIS

Pri nenadzorovani sladkorni bolezni opažamo spremembe na ustni sluznici, ki jim pravimo diabetični stomatitis. Sluznica je vneta, rdeča, pogoste so okužbe s kandido na jeziku in ustnih kotičkih. Opazimo lahko sladkast ustni zadah, zadah po acetonu, občutek suhih in pekočih ust. Lahko se pojavljajo tudi poglobljeni obzobni žepki, pogosto z gnojnim izcedkom.
Dokazano je, da višja je raven glukoze v krvi, slabše je stanje obzobnih tkiv.

Zdraviti je treba osnovno sladkorno bolezen sistemsko. V lokalno zdravljenje pa sodijo vsi posegi za izboljšanje stanja ustne sluznice in obzobnih tkiv.
Najprej je treba vzpostaviti dobro ustno higieno in podučiti pacienta o pomenu le te. Odstraniti je potrebno mehke in trde obloge, nato sledi zdravljenje in plombiranje zob. Odstraniti je potrebno tudi neprimerne protetične nadomestke. Primerno je tudi izpiranje ust s primernimi antiseptičnimi učinkovinami.

Prognoza zdravljenja diab. stomatitisa je ugodna le, če pacient sodeluje, je pod nadzorom diabetologa in dosledno izvaja ustno higieno.
Priporoča se izogibanje kavi, kajenju, močnim zacimbam in hrani z veliko ogljikovimi hidrati.